hemp

Ještě před pár lety se na kuřáka marihuany všichni dívali skrz prsty. Dnes už se nikdo nebojí přiznat, že tuto drogu užívá. I když se už marihuana stává součástí "středního proudu", většina Čechů by ji přesto nepovolovala (výzkum agentury SC&C pro MF DNES). Lidé jsou u nás dosti konzervativní, mnozí se s drogou nikdy nesetkali a taky se o marihuaně mluví, jako o předstupni k tvrdým drogám (ale o tom víme svoje:)

Je to samozřejmě sporem generací v tomto státě, podobně jako názory lidí na zásah proti CzechTeku 2005. Z tohoto výzkumu dále vyplývá, že logicky legalizaci odmítají starší spoluobčané (zejména voliči KSČM), ale pozor i 15% obyvatel starších 60 let by byli pro legalizaci! (V tomto výzkumu bylo osloveno 2337 dotázaných).

Odborníci na drogy však očekávají, že společnost spěje k větší toleranci ke konopí. "Do volebního věku dorůstá generace, která už má s marihuanou bohaté zkušenosti," říká pracovník z Národního monitorovacího střediska pro drogy.

Momentální dělení drog podle českých zákonů je špatné. Logicky by se měla marihuana postavit na stejnou úroveň jako alkohol a tabák, a to zejména z důvodu srovnatelných negativních účinků.

 

Diskusní téma: hemp

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

camelfox © 2008 Všechna práva vyhrazena.