bankovnictví

V oblasti bankovnitcví mohu soudit pouze dvě instituce, jejichž služby využívám. Dlouhá léta jsem měl pouze jednu banku a tou je ČSOB. Co se výše poplatků týče, myslím, že si každý udělá názor sám. Znám spoustu lidí, kteří ani netuší za co a kolik své bance platí. A podle mého je právě toto spolu s tradičním českým konzervatismem důvod toho, co banky na českém trhu předvádějí. Jen malé procento mých známých někdy v životě změnilo banku, ať už z důvodu časové náročnosti, či poplatků za zrušení účtu. Jsou zde světlé výjimky, ale i zde nebyl hlavním důvodem pro změnu banky výše poplatků, ale například to, že do té či té banky to má blíže :) 

Problematikou bankovních poplatků se věnuje hned několik českých portálů. Asi nejvíce viditelným je ten s příznačným názvem (kliknutím zobrazíš)

 

Možná se vám vybaví každoroční anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek, kterou tento server pořádá již od roku 2005, a zde jsou "vítězové":

rok 2005            poplatek za příchozí platby či za vklad na účet

rok 2006            poplatek za výběr platební kartou z bankomatu vlastní banky

rok 2007            poplatek za vedení běžného účtu

 

rok 2008            anketa o super absurdní poplatek, kde se rozhodovalo, který ze tří předchozích vítězných poplatků je ten nej. A vítězem se stal

                        POPLATEK ZA PŘÍCHOZÍ PLATBU

k čemuž se připojuji, jelikož poplatek za něco co vaši banku vlastně živí je opravdu postavený na hlavu. Tím ale nechci říct, že by ostatní poplatky byly správné. Jak informace ze zahraničí napovídají, u nás je možné opravdu všechno a i když Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v roce 2005 rozhodnul, že bankovní kartel v České republice neexistuje (tehdy zkoumal poplatkovou politiku ČSOB, ČS a KB), je zřejmé, že až do příchodu nového bankovního subjektu, jste si u nás prakticky nemohli vybrat banku bez toho, aniž byste platili a platili a platili.

 

i za zrušení trvalého příkazu přes internetbanking si např. čsob účtuje 6 Kč

 

Průlom bludného kruhu nastal ve chvíli, kdy na český trh vstoupila mBank (organizační složka BRE Bank SA)

 

 

Diskusní téma: bankovnictví

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

camelfox © 2008 Všechna práva vyhrazena.